Dotaz:

Dobrý den, potřebovala bych poradit: Mám venkovní terasu, na dřevěných prknech je starý plech , kterým už zatéká. Plech přijde pryč. Je možné na ta prkna položit folii fatrafol? Na vrch bych chtěla dát gumové čtverce z Renogumu. Je to tak možné. Děkuji Říhová E.

Odpověď:

Dobrý den,
Dřevěný prkenný záklop patří mezi standardní podklady, na které lze aplikovat střešní PVC fólii Fatrafol. Je vhodné pro tento případ použít podkladní textílii s gramáží 500g/m2.
Při dlouhodobém styku pryže (gumy) se střešní povlakovou krytinou Fatrafol vyrobenou z měkčeného PVC dochází k neodstranitelnému zabarvení fólie. Toto zabarvení nemá vliv na životnost fólie ani na užitné vlastnosti. Zabránit těmto barevným změnám lze pomocí separační textilie s min gramáží 200g/m2 příp. skleněným rounem 120g/m2.
Pokud nevadí zabarvení fólie, které se podle specifického složení pryže může nebo i nemusí projevit na povrchu fólie, lze pokládat pryžové desky přímo na střešní povlakovou krytinu. Výhodou tohoto řešení oprotí předchozímu s vloženou separací, bude výrazné snížení zanášení organickým spadem (náletovou vegetací) a násobné prodloužení cyklu údržby
S pozdravem
Ivan Kučera