Dotaz:

Dobry den.Mam dotaz koupil jsem ve stavebnim bazaru folii fatrafol presny detail neni znam.spodni strana cerna vrchni seda ,je videt ,ze mezi nema je tkanina mrizkovana.Muzu to pouzit jako hydroizolaci ve dvou vrstvach.Podklad je betonova deska opatrena asfaltovym naterem.dekuji

Odpověď:

Dobrý den,
pokud jste přesvědčen, že se skutečně jedná o fólii Fatrafol, mohla by to být, podle Vašeho popisu, fólie Fatrafol 810. Tato hydroizolační fólie je určena především pro vodotěsnící povlaky střech. Fólie je instalována pouze v jedné vrstvě.
Pakliže hodláte tuto fólie použít pro hydroizolaci základové desky, je tato aplikace samozřejmě možná, nicméně i pro tuto aplikaci doporučuji instalci pouze v jedné vrstvě se separací od základové desky opatřené asfaltovou penetrací netkanou textilií min. granáže 300g/m2 a od podlahových vrstev umístěných nad fólií opět stejnou kvalitou netkané textilie.
Fólie se spojuje horkovzdušným svařením v přesazích pásů. Min. šířka přeložení sousedních fólií je 50 mm. Folii není nutno v ploše mechanicky kotvit, pouze ve změnách úrovní a v ukončení převedení na svislé konstrukce.
Pokud by byla uvažovaná hydroizolace namáhána tlakovou vodou, doporučuji použít systémové řešení, které Vám zajistí některý z příslušných regionálních techniků. Jejich kontakty jsou uvedeny na našich webových stránkách.

Přeji úspěšný den.
Stanislav Zátopek