Dotaz:

Dobrý den, máme od firmy dělanou izolaci sklepa – podle nich jde o folii fatrafol H 803 – ale na Vašich stránkách jsem se dočetla, že má barvu hnědou. My však máme folii černou. Je to možné?.Děkuji za odpověď. V.V.

Odpověď:

Dobrý den,
hydroizolační fólie proti zemní vhkosti a gravitující vodě může být provedena z fólie Fatrafol 803, 813/V nebo z fólie Stafol 914 resp.Stafol 914/V příslušné tloušťky.
Černá barva fólie, kterou zmiňujete, je typická pro fólii Fatrafol 813/V. Rovněž fólie Stafol 914 a Stafol 914/V je vyráběna v nestandardní černé. Fólie Fatrafol 803 sice není standardně v černé barvě vyráběna, nicméně mohlo se jednat o nestandarní zakázku, která byla vyrobena na přání zákazníka a zbylé množství bylo pak umístěno na jednotlivé sklady naší společnosti.
Jak je zřetelné z výše uvedeného, čert aby se v tom vyznal!
Všeobecně můžeme říci, že fólie Fatrafol 803 a Fatrafol 813/V vyhoví pro hydrofyzikální namáhání zemní vhkostí (tl.0,6mm), stékající vodou (tl.1,2mm) a vodou tlakovou při min. tloušťce fólie 1,5 mm.
Fólie Stafol 914 a 914/V vyhoví pouze na hydrofyzikální namáhání zemní vlhkostí a stékající vodou. Pro vodu tlakovou nelze tuto fólii použít!
Podle skutečného druhu hydrofyzikálního namáhání je třeba odvodit kvalitu hydroizolační fólie. Doporučuji požádat příslušného regionálního technika o konzultaci přímo na místě.
Kontakty na naše techniky naleznete na webových stránkách www.fatrafol.cz.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek