Dotaz:

Dobrý den,mám balkon cca15m2 na kterém je dlažba, pod balkonem je obytný prostor do kterého zatéká.Dá se použít folie 814 přímo na dlažbu? Jak se jednotlivé pásy spojují a jak se vyřeší spoj u zdi? Dá se to oplechovat titanem nebo se dá použít plastové oplechování?Děkuji za odpověď Karel

Odpověď:

Dobrý den
balkonovou fólii Fatrafol 814 lze aplikovat v kombinaci s podkladní textílií 300g/m2 přímo na dlažbu. Vzhledem k tomu, že se tato fólie mechanicky kotví, bude nutné skrz tuto dlažbu provádět vrtání s příklepem. Dost často se však stává, že při těchto otřesech dlažba popraská a odloupne se. Dalším problémem může být nedostatečné vyspádování balkonu způsobující lokální kaluže. Aby voda bezproblémově odtékala, doporučuje se spád 3%. A do třetice – je tu reálná možnost, že přímé položení byť relativně silné fólie na dlažbu způsobí prokreslení spárování. Volba je na Vás. Doporučuji tuto práci svěřit odborné firmě s dobrými referencemi. Balkonová fólie je poměrně náročná aplikace. Ani ne tak z hlediska těsnosti jako spíše vizualizace, čistoty prací a citu pro detail.
Doplňkovým a pomocným materiálem fóliových izolací je poplastovaný plech. Tento umožňuje bezproblémové ukončení fólie (horkovzdušným navařením) po obvodu, v přechodech vodorovných a svislých ploch event. při ukončení svislého vytažení na stěně.
Více informací naleznete v našem Konstrukčním a technologickém předpisu pro střešní fóliový systém FATRAFOL – S, který je volně ke stažení na našich webových stránkách.
www.fatrafol.cz
S pozdravem
Ivan Kučera