Dotaz:

Dobrý den! Vím,že záleží na mnoha faktorech,ale potřeboval bych mít alespoň přibližnou představu o tom,kolik by stálo odizolovat od průniku vody do nebytových prostor starou lepenkovou střechu cca.120 m2 ? Plán je strhnout starou lepenku,udělat povrch z OSB desek a toto odizolovat folií na kterou by měly přijít kamínky.Vzniklá plocha bude používána jako terasa.Prosím o nabídku pouze na dodání a položení hydroizolační folie.V případě potřeby doplňujících informací mě prosím kontaktujte. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

Vámi popisovaná aplikace na OBD desky patří k těm jednodušším a cena za kompletní dodávku a montáž fólie by se mohla pohybovat v ideálním případě kolem 500,- Kč/m2.

Jak sám uvádíte, záleží na mnoha okolnostech. Mezi ně je možno zařadit opracování detailů prostupů, svislého vytažení, opracování sloupků zábradlí, způsob odvedení vody, atikové konstrukce, umístění střechy v terénu s ohledem na množství kotevních prvků a zajištění krytiny proti účinkům vnějších sil,…)

Doporučil bych Vám kontaktovat nějaké firmy z okolí, proškolené v systému Fatrafol a požádat je o zpracování cenové nabídka na základě prohlídky stavby.
Pokud mi sdělíte, kde se uvažovaná stavba nachází, nějaké kontakty Vám zprostředkuji, případně pošlu telefon na příslušného regionálního technika, který má přehled o místních firmách.

S pozdravem
Ivan Kučera