Dotaz:

Dobrý den,potřeboval bych odizolovat starší balkon, dosud jako hydroizolace sloužila ipa, která je ovšem popraskaná. Líbila by se mi izolace pochozí folií fatrafol 814. Byla by možná aplikace v tomto případě? Děkuji, Foto balkonu:http://vasaxx.rajce.idnes.cz/Balkon

Odpověď:

Dobrý den,
nic nebrání provedení fóliové krytiny na Vašem balkonu. Upozorňuji však na pár věcí, které je třeba pohlídat, event. s nimi při realizaci počítat.
Z fotek není patrné, jak je to s rovinností stávající živičné krytiny. Přestože je tloušťka balkonové fólie 2,5 mm a od asfaltové lepenky bude odseparovaná geotextílií 300g/m2, časem dojde k prokreslení všech nerovností podkladu. Ukončení fólie po obvodu je nutné řešit natavením na poplastované plechy (okapnice). Ty stávající – pozinkované, bude nutno buď strhnout nebo převléct poplastovanými. Poplastované plechy budou využity také při vytažení fólie na stěnu. Jednak v patě (koutová lišta) a také v podobě stěnové lišty, která umožní navaření a ukončení fólie na stěně. Sloupky zábradlí bude nutno opracovat pomocí detailové fólie Fatrafol 804. Doporučuji předem prohlídku referenčního balkonu nebo terasy vybrané aplikační firmy. Kontakty na proškolené firmy získáte u našich regionálních techniků a prodejců.

S pozdravem
Ivan Kučera