Dotaz:

Dobrý den (21.8.09), střecha naší garáže v Praze má velmi mírný sklon, v podstatě je to plochá střecha s odtokem dešťové vody. Podkladem je monolitický beton, na kterém je svařovaná asfaltová těžká izolace. Na ní je asi 3 až 4 cm silná vrstva betonu, na kterém je položena keramická dlažba. Po několika letech se stalo, že mikrotrhlinkami mezi dlaždicemi prosakuje dešťová voda, shromažďuje se na nepoškozené asfaltové vrstvě a na spodní boční straně střecha se dostává ven. Spodní boční strana se tak postupně narušuje působením mrazu v zimě a vypadá ošklivě. Uvažoval jsem o pokrytí povrchové dlažby vrstvou Fatrafolu (nevím která z nich je pro daný účel nejvhodnější) a buďto ji ponechal jako povrchovou nebo ji zakryl znovu dlažbou. Mohl byste prosím poradit, jestli to není technický nesmysl. Pokud není, na koho v Praze nebo blízkém okolí se obrátit ? Děkuji Vám. Pavel Reichel

Odpověď:

Dobrý den,

v podstatě jsou možná obě řešení. Pokud bude na fólii proveden nový betonový potěr a fólie nebude vystavena sluníčku, je možno použít fólii zemní – Fatrafol 803 tl.1,5mm. Pokud bude fólie lícová, musí mít ochranu proti UV záření, což splňují všechny střešní fólie.

Nejvhodnější (i cenově) pak bude Fatrafol 810. Přítomnost dlažby na střeše garáže však naznačuje, že je využívána i jako terasa. V tom případě bych Vám navrhoval použít fólii Fatrafol 814, která má protiskluznou úpravu a je primárně určena jako finální pochozí vrstva právě pro balkony a terasy. Vzhledem k nutnosti mechanického kotvení stojí za zvážení význam ponechání popraskané dlažby pod touto fólií.

Přímo v Praze (v Malešicích) máme pobočku . Kontaktujte prosím našeho technika – p.Langhanse (mob. 724 405 501) a vyžádejte si nějaké kontakty na proškolené firmy, které Vám mohou na základě osobní prohlídky zpracovat cenovou nabídku na uvažovanou rekonstrukci střešního pláště garáže.
 

S pozdravem
Ivan Kučera