Dotaz:

Dobrý deň.Rád by som sa spýtal, ktorý typ hydroizolačnej fólie by ste mi odporučili pre izoláciu pri výstavbe montážnej jamy pre údržbu vozidla (na súkromné účely). Fólia má spĺňať predovšetkým funkciu izolácie voči spodnej vode. Únik ropných produktov je málo pravdepodobný.Rovnako ma zaujíma, či je možné fólie spájať nahrievaním benzínovou lampou a spoje pretrieť Gumoasfaltom.Budem Vám vďačný za všetky Vaše rady a tipy.Vopred ďakujem za Vaše odpovede.So srdečným pozdravomŠimon Polák Košice

Odpověď:

Dobrý den,
důležitá informace hned na začátek. Zemní hydroizolační fólie jsou určeny pro aplikace tzv.sevřených izolací. To znamená, že musí být zabudované mezi dva pevné materiály (nejčastěji beton-beton nebo beton-cihla). Samozřejmostí je podkladní a ochranná textilie 300g/m2. Jako nejvhodnější pro Váš záměr se jeví fólie Fatrafol 803 tl.1,5mm. Pokud by hrozilo nebezpečí, že jímka bude posuzována jako havarijní proti ropným látkám, doporučuji zvolit fólii Ekoplast 805 tl.1,5mm.
Další doporučení se týká instruktážního videa na našich stránkách(www.fatrafol.cz), kde je vidět způsob svařování fólií mezi sebou i navařování na poplastované plechy – záložka „Ke stažení“ – odkaz „Technické listy“. V samotném videu je to časový úsek mezi 7:30-10:00min.
Horkovzdušné svařování fólie nelze provádět plamenem a fólie nesmí přijít do přímého styku s asfaltem.
S pozdravem
Ivan Kučera