Dotaz:

Stavím pergolu o rozměrech 3,5 x5m. Strop budou tvoříit palubky na trámkách po 0,5m. Nevím, čím zastřešit. Na domě máme plechové šablony, mysleli jsme též i stejně na pergolu. Nebylo by vhodné nějakou krytinu z vašeho sortimentu? Sklon je malý – max.7 stupňů. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

na záklop z palubek je třeba instalovat v celé ploše separační vrstvu z netkané textilie např. Fatratex POP izoltech 500g/m2 a po obvodu ukončující klempířské profily z poplastovaného plechu.

Vhodnou fólie pro tento druh stavební konstrukce je střešní fólie Fatrafol 810 tl. 1,5 mm mechanicky kotvená šrouby do dřeva s talířovou nebo oválnou podložkou do palubek. Min. tloušťka palubkového záklopu je doporučena 22 mm. Pokud nebude tento parametr dodržen, je nutné umístit kotevní řady do osy trámků. Šířku jednotlivých pásů fólie je pak nutné přizpůsobit roztečím těchto nosných prvků konstrukce střechy.

Pokud se rozhodnete pro náš produkt, je možné volit mezi několika barevnými variantami. Doporučuji navštívit nejbližší prodejní sklad naší společnosti a vybrat vhodnou barvu fólie pro Vaši aplikaci.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla