Dotaz:

Dobrý den. Jakou vaši pvc folii mi prosím doporučíte na střechu řadového domku se sklonem 17st. a zda je to vůbec možné? ve skladbě: krokve 80cm od sebe bednění z prken. Jaké by mělo být kotvení, skladba a jaké jsou barvy?Za odpověď předem děkuji.Tůma Antonín

Odpověď:

Dobrý den pane Tůma,

i pro spád 17° je možné použít fólii na bázi mPVC Fatrafol 810 tl. 1,5 mm položenou na plnoplošném bednění z prken min. tloušťky 25 mm. Fólie musí být separována od bednění netkanou textilií gramáže 500g/m2. Způsob kotvení lze zjednodušeně stanovit podle „Konstrukčního a technologického předpisu FATRAFOL-S„, který naleznete na našich webových stránkách www.fatrafol.cz.

Co se týče kvality kotevních prvků do dřeva musí splňovat požadavek protikorozní ochrany min. 12 cyklů Kesternicha. Proto doporučujeme šrouby některého z předních producentů na evropském trhu, např. SFS, EJOT, ETANCO,KOELNER apod.

Barevnice fólie Fatrafol 810 je uvedena v technickém listě výrobku rovněž na našich webových stránkách. Standardně je fólie vyráběna v barvě světle šedé, tmavě šedé, modré, cihlově červené, olivově zelené, měděné. Od cca 3000 m2 je možnost vyroby také v jiných odstínech.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla