Dotaz:

Dobrý den,potřebuji poradit s výběrem materiálu na izolaci terasy nad garáží o rozměru cca 60m2. (Královéhradecký kraj – horská oblast Vrchlabí). Vzhledem k tomu, že doplňky na domě jsou v barvě hnědé požadujeme oplechování též v této barvě. Izolace je provedena lepenkou IPA na povrchu je dlažba.Izolace je zřejmě v některých místech porušena a tak dochází k zatékání a narušení omítky. Naším záměrem je provést opravu izolace a pokrytí dlažbou na terčíky. Máme 2 nabídky na provedení . Požadavek dodavatelů je odkrytí na stávající izolaci. Jeden z dodavatelů nabízí provedení z folie Fatrafol 808/2,5 a oplechování plechem Viplanyl 60 v šedé barvě. Požadovali jsme oplechování v barvě hnědé, ale dodavatel nám sdělil, že dodávky v malém množství neprovádíte. Druhý dodavatel nabízí zhotovení z materiálu Fatrafol 810/1,5 mm, geotextilie 300g/m2, oplechování – plech Viplanyl tmavě hnědý. V nabídce je též provedení z materiálu OCPlan tl.2mm, geotextilie 300g/m2 , oplechování poplastovaný plech ECB černý. První dodavatel tvrdí, že použití geotextilie není dobré, že je lepší použít folii s podkladem (Fatrafol 808) Druhý dodavatel Fatrafol 808 nedoporučuje prý dochází k jeho zvlnění a pod dlažbu není vhodný. Obracím se proto na Vás, výrobce výše uvedených materiálů, s prosbou o radu ke které nabídce se přiklonit. Děkuji za kladné vyřízení. Ing. Středová, Vrchlabí

Odpověď:

Dobrý den,
doporučil bych použít fólii Fatrafol 810 tl.1,5mm v barvě hnědo-červené (č.barvy 3503)
Ve stejné barvě je i poplastovaný plech VIPLANYL, stejně jako doplňkové prvky – prostorové tvarovky pro opracování rohů a koutů, příp. detailová fólie.
Laminace podkladní textilie na spodní stranu fólie přímo ve výrobě je alternativa např. pro lepené aplikace. Nedoporučování fólie z důvodu zvlnění a nevhodnost Fatrafolu 808 pod dlažbu jsou velmi zkreslené informace, které zřejmě korespondují s malými zkušenostmi firmy. Podobně to bude i s textílií.
Kontaktujte prosím Ing.Peška mob.724 405 508, našeho regionálního technika pro Královéhradecký kraj.
S pozdravem
Ivan Kučera