Dotaz:

Dobrý den, mám původní dvouplášť. střechu na rod. domku s mírným sklonem krytou optifolem- výrobce OPTIMIT ODRY. Tyto gumové pásy jsou položeny na střechu tvořenou dřevěnými krovy a deskami. Pod optifolem je ještě položen tzv. terpapír. pásy jsou přelepeny gumovou páskou o šířce 10 cm pomocí lepidla /chemoprén/. Můžu použít některou z vašich folií na opravu této střechy s tím , že by se vaše folie položila na stávájící krytinu? Sdělte prosím cenu za 1 m2 nebo za 1 bm.. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den pane Malovec,

doporučený typ fólie je Fatrafol 810 tl. 1,5 mm. Tuto fólii je nutné separovat od původního podkladu netkanou textilií např. Fatratex S ( izoltech) 300g/m2 a mechanicky kotvit.

Pro stanovení ceny je třeba provést zaměření střechy a zpracovat kalkulaci podle navrženého způsobu kotvení, ukončení po obvodu, opracování detailů atd.

Pokud nebudete požadaovat dodatečné zateplení střechy, je možno předběžně uvažovat s cenou za dodávku materiálu a montážní práce v rozpětí od 380,- do 420,- Kč/m2 bez DPH.

Pro doporučení aplikační firmy kontaktujte nejbližší regionální zastoupení naší společnosti uvedené na webových stránkách https://www.fatrafol.cz/cz/clanky-fatrafol/doporucene-stavebni-firmy.html

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla