Dotaz:

Dobrý den,měl bych zájem o Fatrafol 814 na balkon. Jedná se o balkon nad verandou, kde je strop z trámů a nad tím je myslím provedena hydroizolace pomocí zelené hrubé ipy. Povrch není rovný a tvoří se zde kaluže vody. Měl bych 2 dotazy:1. Jaký je postup pro vyrovnání podkladu a jaké by mělo být složení podkladu mezi ipou a Fatrafolem 814?2. Chtěl bych si na balkoně udělat posezení. Balkon je směrován na jižní stranu a v létě je zde vysoká teplota. Mohu na Fatrafol 814 bez problémů dát zahradní plastovou židli? Nevytvoří se nějaké promáčkliny? Nyní je nemožné si na balkon dát zahradní nábytek a sedět na něm. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den pane Horák,

vyrovnání podkladu je skutečně nezbytné a nejlépe by bylo srovnání pomocí speciální samorozlévací stěrky vhodné pro přímou aplikaci na asfaltové povrchy např. od fy. UZIN s uzavírací penetrací.

To by však podklad z težké asfaltové lepenky musel být soudržný s podkladem a zabudovaná vlhkost v konstrukci vyloučena. Pokud by zajištění takového stavu bylo nemožné nebo nejisté, doporučujeme odstranění asfaltových vrstev a provedení srovnávacího cementového potěru z jemnozrnné směsi v tloušťce min. 20 mm. Zabudovaná vlhkost (záměsová voda v potěru) při použití fólie Fatrafol 814 není překážkou, pokud bude možno ji odvětrat spodem konstrukce.

Používání povlakové hydroizolace z fólie Fatrafol 814 pro běžný provoz terasy ( stolování, relax apod.) není nijak omezeno.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla