Dotaz:

Dobrý den,mám garáž,na které je povedena vegetace a to již 20 let,nyní do ní začalo zatékat.Odkopáním vegetační vrstvy bylo zjištěno porušení izolace z butimelu.Garáž je ze dvou stran volná s atikou výšky 50 cm a ze dvou stran je zemina.Kterou izolační fólii by jste mi doporučili na vodorovnou vrstvu a na svislou vrstvu (atika a ukončení svislé v zemině).Měla by to být folie 807 nebo 810? A dále zda kotvit fólii lištami v rozích či až pod oplechováním v atice.Děkuji za odpověď a s pozdravem Václav Florian.

Odpověď:

Dobrý den pane Florián,

pro vaši aplikaci bych doporučoval fólii Fatrafol 818/V pro vodorovnou plochu trvale překrytou vegetačním souvrstvím a fólii Fatrafol 818/V-UV pro exponované plochy ( atiky, okapy, opracování detailů apod.) v min. tloušťce 1,5 mm.

Tato fólie je vybavena atestem na neprorůstání kořínků a odenků a je objemově stabilizována skelným rounem.
Co se týče instalace obvodových ukončujících prvků z poplastovaného plechu v patě atiky, je to předepsaný způsob stabilizace povlakové krytiny proti působení vnitřních sil. Takže ano. Kotvení těchto profilů ( obvykle vnitřní L profil) doporučujeme pomocí vhodných kotevních prvků v rozteči cca 250 mm, tzn. 4 ks/m. Fólie je pak na tyto profily navařena v celé délce horkovzdušným svarem.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla