Dotaz:

Dobrý den, realizovali jsme plochou střechu s fatrafolie – S cca 2500m2. Po položení se zjistilo ,že na úseku střechy se bude pravidelně chodit k technickému zázemí budovy (strojovna a klimatizační jednotky). V místě folie byla prošlapaná tepelná izolace a tím se vyrýsovali plastové kotvíci terče. Otázka zní : je folie stndartně pochůzí a pokud ano v jakém rozsahu? Případně jakým zbůsobem sanovat pochůzí úsek a zajistit patřičná opatření proti opotřebení? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
Vámi popisovaná situace je poměrně častým jevem na velkých střechách. Asi nemá smysl polemizovat, jestli je příčina ve špatné koordinaci prací, nebo absenci transportních cest.
Každopádně je problém v podkladu. Z praktických zkušeností vyplývá, že ani tuhá střešní deska ( Dachrock – 70kPa/600N) z dlouhodobého hlediska nevyhoví požadavkům pochozí střechy.
Je vhodné v místě obslužných chodníků provést zesílení povrchu. Osvědčila se nám cetrisová deska tl.12mm položená volně na fólii (podložená textílií 300g/m2), kterou jsme následně překryli fólií Fatrafol 814 a po stranách přivařili ke spodní fólii.
Tohle řešení nelze aplikovat na prošlapaný podklad! ten se musí nejdříve vyspravit.
Ještě ke střešním fóliím. S běžným pocházením a údržbou technologických zařízení nemá žádná fólie systému FATRAFOL-S problém.

S pozdravem
Ivan Kučera
Studio izolací
mob.724 405 725