Dotaz:

Dobrý den. Na novostavbu RD se střechou se sklonem 10stupňů uvažujeme o použití střešní folie Fatrafol. Střecha je navržena jsko dvouplášťová. Folie by byla položena na geotextilíí separované OSB desky. Pod OSB by byla provětrávaná vzduchová mezera vytvořená latěmi na krokvích. V části střechy však vzniká úžlabí a není možné tuto část střechy odvětrat do fasády (cca 80m2). Vyrábíte nějaký prvek na odvětrání v rovině střechy a jak je zajištěn proti vnikání sněhu a deště a jak se osazuje?

Odpověď:

Dobrý den paní Heroutová,

pro odvětrání střešního pláště, resp. vzduchové mezery dvouplášťové střechy jsou v systému FATRAFOL-S používány střešní odvětrávací komínky TopWet druh TWO 75 PVC ( or. cena: 670, – Kč/ks), který se instaluje na vodotěsnící vrstvu z PVC-P fólie přivařením horkým vzduchem.

Fólie se v místě instalace perforuje kruhovým výřezem pr. cca 80 mm a rovněž tak i plnopolšné bednění z OSB desek. Fólii je nutné po obvodu perforace mechanicky přikotvit do podkladu min. 3 ks vhodného kotevního prvku. Doporučený počet ventilačních komínků je 1ks/25 m2 přiléhající plochy.

Více informací obdržíte na našich webových stránkách www.fatrafol.cz/ Ke stažení/Technická dokumentace/ Konstrukční technologický předpis FATRAFOL-S + Konstrukční řešení detailů FATRAFOL-S.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s, Napajedla