Dotaz:

Dobrý den máme na střeše o sklonu asi 5° falcovaný plech.Je možné po ztrhnutí tohoto plechu položit na zbylé celoplošné pobití desky OSB 03 a následně překrýt folií fatrafol?Prosím a jaký typ by byl nejvhodnější.

Odpověď:

Dobrý den,

pokud budou po demontáži původní prvky plnoplošného bednění odpovídat požadavkům na podkladní vrstvy z dřevěných prken nebo fošen , tzn. tloušťka min. 25 mm při osové vzdálenosti nosných prvků do 900 mm, prkna sesazena na těsný sraz, kvalita řeziva odpovídá technickým požadavkům na dřevostavby a ochrana proti biotickým škůdcům byla obnovena před instalcí povlakové krytiny, je možné použít původní konstrukci bez dodatečného doplnění OSB deskami přímo.

Na takto zkontrolovaný a upravený podklad bude položena netkaná separační textilie např. Fatratex izoltech POP min. gramáže 500g/m2 a následně vodotěsnící fólie Fatrafol 810 tl. 1,5 mm svařovaná horkovzdušně s napojením na obvodové uchýtné prvky z poplastovaného plechu VIPLANYL 60.

Jelikož střešní vodotěsnící fólie naší produkce nejdou volně prodejné, doporučujeme osĺovit nejbližší regionální zastoupení naší společnosti ( kontakty jsou na našich webových stránkách) a požádat o doporučení aplikační firmy způsobilé k aplikaci systému FATRAFOL-S.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla