Dotaz:

Dobrý den,chtěl bych renovovat terasu, která je udělána z terasové dlažby.Zajímalo by mě ,jestli mohu folii fatrafol 814 položit přímo na teraso popřípadě přímo na něj přivat.Na samotnou folii bych chtěl položit dřevoplastové terasové dlaždice.Dále by mě zajímalo čím mohu folii svařovat , jelikož se jedná o plochu malou chtěl bych si to svařit svépomocí.Děkuji za odpověd Pytela

Odpověď:

Dobrý den Pytela,

pokud budete instalovat na novou vodotěsnící vrstvu dřevoplastové dlaždice, doporučujeme použít fólii Fatrafol 810 tl. 1,5 mm. Tato fólie umožňuje mechanické bodové kotvení do pevného podkladu, což povodní skladba splňuje. Mezi původní dlažbu a fólii je nutné instalovat separační vrstvu z netkané biocidní geotextilie min. plošné hmotnosti 300g/m2.
Dřevoplastové dlaždice je nutné pokládat na podložky s možností výškové rektifikace ( podložky jsou většinou z materiálů na bázi PP nebo PE). Tyto podložky není nutné od vlastní vodotěsnící vrstvy z fólie m-PVC separovat.

Jelikož se jedná o střešní fólii, je nezbytné zajistit její dodávku i montáž prostřednictvím proškolené aplikační firmy v systému FATRAFOL-S.

Doporučuji kontaktovat nejbližší prodejní sklad naší společnosti ( viz www.fatrafol.cz) a požádat o informace o těchto firmách působících v daném regionu.

Přeji úspěsný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla