Dotaz:

Dobrý den,navrhuji skladbu střechy s tepelně izolační vrstvou nad prostorem s vyšší relativní vlhkostí vnitřního vzduchu. Jedna z možností je použití střešní fólie Fatrafol 810 (nebo jiný typ této izolace). Chtěl bych se zeptat jaký typ parozábrany pod tepelnou izolaci použít k této fólii (event. k jiné). Děkuji Michalík

Odpověď:

Dobrý den pane Michalík,

použití fólie Fatrafol 810 je vhodné prakticky pro všechny typy střěšních plášťů a druhy podkladních konstrukcí. Tato fólie je vhodná jak pro mechanické kotvení, tak pro inverzní skladby či střechy se zásypem nebo provozní střechy.
Doporučená minimální tloušťka fólie je 1,5 mm.

Co se týče parotěsnící vrstvy vhodné nad vnitřním prostředím s očekávanou vysokou realtivní vlhkostí a teplotou, doporučujeme pro železobotonové monolitické či prefabrikované konstrukce bitumenové samolepící pásy s Al vložkou. Separační vrstvu mezi bitumenovým pásem a fólií zabezpečí vlastní tepelně izolační vrstva. Pro TRP plechy a plnoplošná bednění na bázi lisovaných dřevních hmot pak PE pásy vzájemně spojované a napojované na prostupující a obvodové konstrukce vzduchotěsně např. butylkaučukovou páskou.

Předpokladem pro spolehlivou funkci parotěsnící vrstvy je vzduchotěsné provedení všech detailů i vlastních spojů pásů. Pro zvýšení termoizolační a konstrukční bezpečnosti konstrukce doporučujeme instalovat větrací konínky nebo samotížné ventilační hlavice.

Přeji úspěšný den.

Stanislav Zátopek
Studio izolací
Fatra,a.s., Napajedla