Dotaz:

Dobrý den, chystám se na renovaci dvou teras. Jedna terasa bude vytvořena fólií 810, na které bude dlažba na terčích. Musí se v tomto případě provádět plošné kotvení izolace nebo postačí kotvení obvodových prvků? Druhá terasa bude z pochůzné fólie 814. Vše chci realizovat v barvě tmavě šedá (hlavně z estetického hlediska). Lze na vaší prodejně koupit doplňkové materiály (nároží, kout, poplastovaný plech a kus fólie 804 na vypracování detailů cca 2 bm) také v barvě tmavě šedá? Každá z teras má plochu cca 23 m2. Pokud je barevná varianta na zakázku, jak se píše v propagačních materíálech, lze objednat i malé množství? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
v konstrukčním předpise naleznete tabulku pro střešní krytiny se zatěžovací vrstvou, ve které jsou uvedeny orientační hodnoty zásypu (zátěže) v kg pro jednotlivé oblasti střechy, kdy je možné jednotlivé kotvy nahradit. Doporučil bych však provést standardní mechanické kotvení. Dlažba na podložkách nemusí být trvalé řešení.
Poměrně omezená barevná škála fólie je způsobena právě dostupností barevných doplňkových prvků. Týká se to zejména detailové fólie poplastovaného plechu a prostorových tvarovek (kout, nároží).
U detailové fólie Fatrafol 804 a balkonové fólie Fatrafol 814 by neměl být problém jejího zakoupení v jakémkoli množství.
S pozdravem
Ivan Kučera