Dotaz:

Chtěl bych se prosím zeptat,zda se vaše folie hodí pro výstavbu zahradního jezírka a v kladném případě jaké jsou s ní zkušenost.Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

Fatra, a.s. Napajedla je výrobcem střešních, zemních i jezírkových fólií. Z jezírkových je to nevyztužená fólie na bázi měkčeného PVC – AQUAPLAST 805 . Fólie má velmi dobrou chemickou odolnost vůči všem v přírodě se vyskytujícím vodám bez rozdílu množství minerálů a přírodních látek v ní rozpuštěných. Je určena především k vykládání zahradních jezírek,určených k pěstování vodních rostlin, kde brání ztrátám vody průsakem.

Fólie je dále vhodná k izolaci rybníků, požárních nádrží, drobných vodních rezervoárů, zavlažovacích nádrží apod. Aplikaci fólie se doporučuje provádět za teplot nad +10 °C. Fólie se spojuje horkovzdušně. Přesah fólií při spojování musí být min 50mm, šířka samotného sváru pak min.30mm.

Záruky na bezporuchovou hydroizolační funkci povlakové izolace jsou podmíněny provedením hydroizolace specializovanými firmami, které mají s prováděním hydroizolací fóliemi z PVC-P teoretické znalosti a praktické zkušenosti. Záruky se nevztahují na ztráty funkčnosti hydroizolačního povlaku v případě neodborné instalace materiálu nebo mechanického poškození fólie nešetrným zacházením, vodními živočichy nebo cizím zaviněním.

Fólie se vyrábí v barvě černé, antracitové, zelené a šedozelené. Tloušťka fólie je 0,6mm, 1,0mm a 1,5mm. Zkušenosti s jezírkovou fólií jsou velmi dobré, přesto bych doporučil pro jezírka nad 5m2 volit tloušťku fólie raději 1,0mm nebo 1,5mm.

S pozdravem Ivan Kučera