Dotaz:

Na rodinném domě, s rovnou střechou s mírným sklonem, máme položenou lepenku IPA-do vřelého asfaltu. 23 let vydržela střecha bez jakýchkoliv závad. Potřebujeme už ale dělat rekonstrukci střechy. Zakoupili jsme si „Lepidlo na asfaltové pásy za studena DenBit BOND“. Který z vaších materiálů můžeme použit na tuto střechu k lepení za studena ? Předem děkuji za odpověď. S přáním, ať se Vám dobře daří ! Lydie Lukšíková z Ostravy

Odpověď:

Dobrý den,
v našem sortimentu střešních fólií se nabízí pro zamýšlenou rekonstrukci asfaltové krytiny fólie Fatrafol 807. Jedná se o PVC fólii s nalaminovanou textílií ze spodní strany přímo ve výrobě, která umožňuje její aplikaci i pomocí lepení asfafaltovými laky za studena.
Vámi popisované lepidlo firmy Den Braven nemáme odzkoušené, takže doporučuji provést zkoušku s malým vzorkem fólie přímo na střeše. Pokud by se ukázalo lepení jako nedostatečné, pomocí mechanických kotev je možné fólii v okraji pásů dokotvit.
U rekonstrukcí asfaltových střech bývá nutné věnovat velkou pozornost nerovnostem, které se s překrytím fólií zvýrazní a bývají příčinou komplikací při předání mezi objednatelem a zhotovitelem kteří si rovinnost střechy smluvně neošetřili.
S pozdravem
Ivan Kučera