Dotaz:

Dobrý den,
potřebuji provést dodatečnou hydroizolaci (vanu) do místnosti bez vodorovných izolací (starý kamenný dům). Uvažovaný přesah na stěně je cca 15 cm. Vím že ideální kotvení těchto svislých přesahů je navařením na poplastovaný plech, nicméně v mém případě by tento plech byl vystaven trvalému působení vlhkosti a s mírným obsahem solí, tak bych se obával o jeho životnost. Je nějaká další spolehlivá možnost kotvení těchto svislých přesahů ? Napadá mě vytvořit ve zdi drážku a použít nějaký vhodný tmel/lepidlo ?

Odpověď:

Dobrý den,
zkuste zvážit 50mm široký pásek z poplastovaného plechu, který je docela poddajný a dal by se na kamenné zdivo natvarovat a nakotvit. Samozřejmě v kombinaci s podmelením polyuretanovým tmelem. Tímto postupem byste získal pevný podklad s plastovým povrchem,  který vám umožní bezproblémové ukončení svislého vyvedení fólie na stěnu – horkovzdušným natavením.
Druhou možností by mohlo být lepidlo Fatrafix PVC, určené na lepení hladké fólie k podkladu.
jedná se o tzv. kontaktní lepení, kdy se lepidlo nanáší jak na fólii, tak na podklad a po krátkém odvětrání lepidla se fólie přitiskne. V dolepovací době válečkem zajistíme dostatečný přítlak.
S pozdravem
Ivan Kučera