Dotaz:

dobrý den, hledám zda některý z vašich výrobků lze použít – pochůzný,lepení na balkon na stávající dlažbu -/ mrazuvzdorná kamenina Taurus 30×30 cm / lepení lepidlem, bez kotvení,,máte něco,,děkuji za odpověď Petrilák Vyškov,,

Odpověď:

Dobrý den,
u střešních aplikací (balkony mezi ně patří) není možné aplikovat fólii úplně bez kotvení. Minimálně po obvodu musí být ukončena navařením na poplastované plechy (zpravidla okapnice, závětrná , koutová nebo stěnová lišta). Tyto poplastované plechy musí být nakotveny a to platí i pro střechy lepené.
Pochozí balkonová fólie Fatrafol 814 má tloušťku 2,5mm a je opatřena z horní strany protiskluzným dezénem. V okrajích pásů se standardně navařuje na spodní pás fólie o šířce 200mm, který se v předstihu mechanicky nakotví k podkladu. Balkonová fólie o šířce 1m je tak připevněna pouze po obvodu horkovzdušným svarem. Tento typ fólie není vhodný pro plnoplošné lepení a ostatní fólie nejsou tzv. pochůzné.
V sortimentu sice máme lepidlo pro lepení fólie na atiky, ale toto se nanáší jak na fólii, tak na podklad a díky krátké dolepovací době se dá uvažovat o reálném nalepení plochy cca 2m2 v jednom záběru. Pokud by se toto lepidlo použilo na balkonovou fólii, neobešlo se to bez kotvení.
S pozdravem
Ivan Kučera