Dotaz:

Dobrý den, s revizním technikem řeším problém napojení hydroizolační folie rovné střechy na plášť nového komína. Existuje nějaké systémové řešení? Dle vyjádření technika nesmí být folie ve styku s komínovou tvarovkou. Jakou izolaci, ajké síly a do jaké výšky nad plášť střechy je nutno vytáhnout, jak povrchově ošetřit? Jakým způsobem izolaci shora ukončit?
Děkuji, Tischler

Odpověď:

Dobrý den,
norma ČSN 73 1901 Navrhování střech – Základní ustanovení uvádí minimální výšku vytažení izolačního povlaku na svislé konstrukce 150mm. Pokud se chceme vyhnout kotvení do tělesa komína, doporučujeme celou výšku svislého vyvedení povlakové krytiny vyřešit oplechováním z poplastovaného plechu, který se naohýbá to tvaru otevřeného L. Svislá část bude ukončena přehybem 10mm, výška je uváděných 150mm a vodorovná část, kde se bude napojovat fólie cca 90mm. Celková rozvinutá šířka pak bude 10+150+90=250mm.
Díky rozevření ramen svírajících úhel cca 110° postačí nakotvení do střechy a o komín bude tento profilovaný plech pouze opřen (napružen). Fólie se navaří na vodorovnou část tohoto oplechování. proti stékající vodě postačí horní okraj zatmelit polyuretanovým tmelem.
S pozdravem
Ivan Kučera