Dotaz:

Nad terasou máme část stříšky pokrytou fatrafolem a část tvoří sklo z důvodu dostupnosti světla. Fatrafol je u skla ukončen na liště, spára u skla je vytmelená profi tmelem Silirub AQ na lepení akvárií. Při velkém dešti však spárou prolíná voda a proto hledáme vhodnější lepící tmel či silikon, který by dokonale přilnul jak ke sklu, tak na Fatrafol. Můžete nám prosím poradit. Děkujeme za Vaši vstřícnost.

Odpověď:

Dobrý den,
napojení PVC fólie na sklo, zapuštěné do roviny střechy je možné, ale vyžaduje nějaký kompromis. Tím bude ztráta části průsvitné plochy cca 100 mm po celém obvodu skleněné plochy. Tato bude překryta stěrkovou izolací TRIFLEX (100mm na sklo, 100 mm na fólii), čímž vznikne trvalý vodotěsný spoj po celou dobu životnosti fólie.
Pokud to má fungovat, je nezbytné provést tuto stěrku profesionálně – ideálně firmou,  která má s tímto materiálem hodně zkušeností a je proškolena přímo dodavetelem tohoto materiálu – společností AXTER CZ s.r.o.
Řešení, které nezmenší prosklenou plochu, spočívá ve vysunutí celého prosvětlovacího pásu vzhůru – cca 150mm. Vznikne tak v podstatě světlík, který umožní standardní ukončení fólie na svislé ploše.
Jako možnou alternativu bych viděl i překrytí celé prosklené plochy pásem průhledné, UV stabilizované PVC fólie tl.1,5-2,0mm, která se bezproblémově nataví na povlakovou krytinu. Jedná se o stejnou fólii, která se používá v průmyslových areálech ve vratech jako protiprůvanové pásy
S pozdravem
Ivan Kučera