Dotaz:

Dobrý deň,
v popisoch som zaregistroval, že folia 825v nie je vhodná pre bazény. Mal by som záujem využiť 825v resp. 825v-pes na izoláciu jazierka na chov rýb – je s ňou nejaký problém, pre ktorý by sa nehodila na daný účel? Viem že primárne na jazierka je určená 805, ale tam ma odrádzajú prítomné zmäkčovače, rád by som mal fóliu takú, ktorá môže byť aj v styku s „pitnou vodou“. Ďakujem

Odpověď:

Dobrý den,
z dotazu není zřejmé, jestli máte problém s nějakým konkrétním změkčovadlem použitým při výrobě jezírkové fólie nebo změkčovadly obecně.
Předpokládám, že se jedná o druhý případ a to znamená, že máte dilema. I ve fólii Aquaplast 825 V-PES jsou změkčovadla.
Běžná jezírková fólie samozřejmě podléhá certifikaci a musí splňovat určitá kritéria. To, že neškodí rostlinám a vodním živočichům vč. ryb jsou základní požadavky na vlastnost této fólie a proto Vaše obavy nejsou na místě.
U fólie s atestem na pitnou vodu se dá předpokládat, že izolované jímky a nádrže na pitnou vodu nebudou pod otevřeným nebem, tzn. nebudou potřebovat ochranu před slunečním zářením. Z toho vyplývá, že použití této fólie  (825 V-PES) bez srovnatelné UV stabilizace, kterou nabízí jezírková fólie Aquaplast 805, není řešení, které bych mohl doporučit.
S pozdravem
Ivan Kučera