Poradna Fatra
29. 8. 2017Zemní izolace

Dobrý den,
můžete mi prosím dát krátkou radu, čím se kotví XPS (izolující základovou desku a 1. šár zdiva) na svislou hydroizolační fólii Fatrafol 803, která izoluje spodek stavby proti vodě? Fólie je navařena na vodorovnou izolaci a vytažena nahoru po 1. řadu cihel, vyšponována a jednoduše bodově po metru přikotvena vrutem. V případě nejasností zašlu foto + výkres. Děkuji.

Zobrazit odpověď
21. 8. 2017Zemní izolace

Chci provést rekonstrukci přízemního nepodsklepeného domku. Podřezání zdiva provedu řezací technikou. Jaký váš materiál mám použít na přerušení vlhkosti zdiva? Chci také provést podlahové topení – voda. Jakou folii svařitelnou k obvodové izolaci a pod tepelnou izolaci mám použít? Děkuji

Zobrazit odpověď
11. 8. 2017Zemní izolace

Dobry den, zajima me, jestli lide realizuji za pomoci folie fatrafol hydroizolace pod zakladovou deskou. Pak uz neresi zadne dalsi izolacni pasy pod vlastnim zdivem a deska zustava sucha jako celek. Dekuji, Pavel

Zobrazit odpověď
17. 7. 2017Zemní izolace

Dobry den.
Chcem sa opytat ako mozem zateplit suteren s Fatrafolom 803. Ked mam podpivnicenu stavbu do hlbky 3,5 m . Podlakdna vrstva je zelezobetonova stena. Potrebujem to zateplit aspon 120 styrodurom. Pozeral som si vase systomove riesenie a aj detaily a viem ze XPS a mPVC sa nemusia. Rozmyslal som tak, ze by som dal geotextiliu a na to Fatrafol tie by som ukotvil do steny a zatavil kotvenia. Ako mam ukotvit tu dalsiu vrstvu geotextilie, aby som zachoval separaciu mezi XPS a Fatrafolom?
Resp. dalsia alternativa nalepit priamo XPS na Fatrafol , PU lepidlo ETIXS PRO.
Preto sa pytam, lebo ide o dost velku hlbku a tlak zeminy na styrodur bude velmi vysoky, aby nedoslo ku kontaktu

Vopred dakujem za odpoved
Króner

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

při stavbě RD jsme nuceni kvůli nepředpokládanému podloží přidat opěrnou zeď, která bude armováním spojena přímo se základovou deskou. Z toho důvodu bychom chtěli hydroizolaci dát pod základovou desku, nikoliv na ni, aby nebyla porušena armaturou. Skladba podlahy bude tedy následující:
– ŽB základová deska
– krycí beton
– geotextilie 300 g/m2
– Fatrafol 803 1,5 mm
– geotextilie 300 g/m2
– vyrovnávací beton
– štěrkové lože

Je to v pořádku, nebo je pro tento způsob použití vhodné zvolit jiný typ fólie?
Děkuji. J.Kunt

Zobrazit odpověď
14. 7. 2017Zemní izolace

Stavím hospodářskou budovu s dílnou,základem konstrukce je dřevostavba na patkách.Nechci dělat klasickou desku.Nyní mám na zemině cca 20cm štěrk a uvažuji o Stafolu 914 na upraveném loži bez podkladního betonu.Skladba podle vašeho manuálu a jedná se o spojení folie.Dělám vše svépomocí/i celý RD/tak to snad zvládnu.Bohužel, půjčovny svářečky nemají a tak jsem uvažoval o lepidlech na jezírkové folie.Je tato alternativa možná?Pokud bych musel PVC zavrhnout,obstála by ve stejném složení místo PVC lepenka Sklobit.Dotaz je sice trochu mimo,ale zajisté máte zkušenosti.
Spodní voda není nijak kritická a dílna bude využívána nárazově.Děkuji za odpověď Novák

Zobrazit odpověď

Dobrý den, je možné svařovat Fatrafol 803 s 803V ,když je každý vyroben jinou technologií. Nebo je vhodnější je nekombinovat. Zajímá mě to s ohledem na velikosti balení a množství zbytků. Děkuji Jirka.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
mohu se zeptat, zda je vhodné použít na dotěsnění finální vrstvy nad izolací Fatrafol 803 asfaltovou zálivku? Bude utěsněna provazcem, ale nedojde ke znehodnocení?
Děkuji a jsem s pozdravem.
Souček Martin

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

uvažuji o použití pvc folie jako izolace proti zemní vlhkosti v plánovaném objektu dvougaráže. Moje představa je že folie bude tvořit vrtsvu mezi základovými pasy a uhutněným podložím a následně provedenou žzb deskou která bude sloužit i jako finální podlaha. Cílem tohoto nápadu je vyhnout se komplikovanější skladbě „žzb deska+ipa+potěr“. Je taková aplikace možná resp. lze ji doporučit? Jak provést ukončení izolace na vnější straně spodní stavby tak abych zabránil vnikání zemní vlhkosti po přihrnutí zeminy k desce (folie bude výškově pod úrovní povrchu terénu)?
Děkuji, Petr

Zobrazit odpověď
13. 7. 2017Zemní izolace

Dobrý den, na stavbě se nám podařilo protrhnout fólii. Jak můžeme opravit? Děkuji

Zobrazit odpověď

Články