Poradna Fatra
28. 8. 2017izolace střechy

Zdravím a prosím o zaslání ceny Vašeho materiálu na izolaci dřevěné pultové střechy , která bude osázena – zelená střecha, zvýšené čelní a boční plechy.
Rozměr střechy 10 x 6 m.
Děkuji Šedivý
tel.604358536

Zobrazit odpověď
21. 8. 2017izolace střechy

Dobrý den,

potřebovali bychom kontakt na realizační firmu/řemeslníka na izolaci střech nové dřevostavby v Pístovicích u Vyškova, stavba je připravena (domluvený realizátor se nedostavil)

plocha cca 60m2 plus atiky

Děkuji velice za pomoc

Ladislav Hrbáč
720753261

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
zvažuji realizaci střechy z fólie Fatrafol-S 810. Vámi udávaná životnost je cca 25 let. Potom se fólie začne plošně rozpadat a je nutné celou plochu vyměnit? Zaujala mne možnost tzv. chladné střechy za použití bílé fólie, ale dle informace realizační firmy není bílá fólie standardně dostupná. Máte změřen SRI koeficient i u jiných barevných odstínů a jaký je tam rozdíl?
Děkuji za odpověď. Vít Šubrt

Zobrazit odpověď

Zda můžete doporuči firmu pro realizaci ploché střechy v Mladé Boleslavi z vašeho materiálu.Děkuji Tichý

Zobrazit odpověď
20. 7. 2017izolace střechy

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o 2 rady:
1. realizacna firma nedostatocne zabezpecila spadovanie podkladu pod mechanicky kotveny Fatrafol smerom do stresnej vypuste a na streche vznika pred odtokom cca 1- 1.5cm hlboka kaluz vody o rozmere cca 4 m2. Aky material by ste odporucali na doriesenie spadovania – ci bude postacujuce navrstvit a uchytit hrubsiu geotextiliu pripadne odporucate iny material kedze sa jedna o celkove vyskove rozdiely do 2cm.
2. Zaroven co sa tyka pouzitia Fatrafol 810. Mam pozadovat vymenit danu plochu mechanicky kotveneho Fatrafolu, kde budu doplnat spadovanie, alebo ho mozu opakovane pouzit?
Chcel by som Vas navrh konfrontovat s navrhom opravy od realizacnej firmy aby neprislo k dalsim chybam. Vopred dakujem za odpoved.

Zobrazit odpověď
17. 7. 2017izolace střechy

Na pultovou střechu cca 140 m2, byla před17 lety položena na stávající těžkou lepenku geotextilie a na ní vrstva folie fatrafol 2 mm se dvěma odvětrávacími komínky, instalovanými v prostoru mezi povrchem těžké lepenky a folii. Původní mezistřešní prostor byl po obvodu odvětrán větracími průduchy a zateplen pemzovým zásypem. V rámci zelené úsporám jsem nechal vylepšit tepelnou izolaci. Na pemzu byla nafoukaná izolace z minerální vlny o tl. 220 mm. V nejnižším místě střechy jsou od tepelné izolace prkna střechy vzdálena cca 50 mm a v nejvyšším místě cca 250 mm. Po otevření střešního okna a vlezení do mezi střešního prostoru není vidět ani cítit, že by docházelo k hnilobným procesům, v prostoru je sucho. Při provádění přístavby ke stávajícímu domu došlo k napojení stávající střechy k nové střeše kryté folii fatrafol 1,5 mm. Při napojování staré a nové folie po rozřezání folie na staré střeše bylo zjištěno, že mezi folii a těžkou lepenkou se nachází pravděpodobně zkondenzovaná voda vznikající mezi folii, geotextilii a původní těžkou lepenkou. Domnívám se, že původní těžká lepenka nepustí vodu ke dřevěnému podbití a folie přestože by měla být difuzní spolu s komínky nestačí odvětrat vznikající kondenzát. Mnou navrhovaná úprava je následující: Protože původní boční odvětrání zásypem tepelné izolace pravděpodobně ztratilo na účinnosti uvažuji o dodatečném nainstalování 6 odvětracích fatra komínků přes střešní plášť do prostoru mezi zateplení a střechu, aby došlo k lepšímu odvětrání a dále o doplnění stávajících 2 komínků mezi těžkou lepenku a folii. Nevím, zda nedochází ke vzniku kondenzátu i na jiných místech, nebo zda vzniklý kondenzát na ploše celé střechy nestéká po těžké lepence a geotextilii do nejnižšího místa, kde jsem na něj narazil při napojování střechy přístavby. Prosím o navržení jak vyřešit výše popsaný problém a předem za kladné vyřešení děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrýden, chtěl bych se zeptat jaké množství lepidla se má použít při lepení hydroizolace 807/V na střechu proti sání – respektive jestli jsou nějaké tabulky kde je dáno, že na sání 1,5kN/m2 je nutné použít xxx lepidla. A druhá otázka: jak se řeší přelepení hydroizolace přes spáry mezi dvěma OSB deskami, aby nedošlo k potrhání fólie při ohybu desek. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď
14. 7. 2017izolace střechy

Dobrý den, s revizním technikem řeším problém napojení hydroizolační folie rovné střechy na plášť nového komína. Existuje nějaké systémové řešení? Dle vyjádření technika nesmí být folie ve styku s komínovou tvarovkou. Jakou izolaci, ajké síly a do jaké výšky nad plášť střechy je nutno vytáhnout, jak povrchově ošetřit? Jakým způsobem izolaci shora ukončit?
Děkuji, Tischler

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
mám dotaz jak odstranit fólii Fatrafol ze střechy ? pod fólií je lepenková krytina .
děkuji za odpověď. Duchoň

Zobrazit odpověď
13. 7. 2017izolace střechy

Dobry den,

chcel by som sa spytat aku foliu by ste mi odporucili na izolaciu rovnej strechy. Staviame novostavbu RD kde strom je zhotoveny zo zelezobetonu. Projektant navrhol nasledovnu skladbu: asfaltove pasy (parozabrana), 25cm EPS 150S v dvoch vrstvach, spadove kliny 5-18cm z EPS 150S, geotextilia 300g, folia fatrafol 810 v hrubka 1,5mm, geotextilia 300g, riecny strk 5cm. Chcel som sa spytat co si myslite o danej skladbe ci je hrubka folie dostatocna a ci geotextilia 300g medzi fatrafol a riecny strk je dostacujuca pretoze ked som si daval robit cenove ponuky kazda firma vravela inak. Dakujem.

Zobrazit odpověď

Články