Poradna Fatra
31. 8. 2017Izolace střech

Přeji hezký den
prosím o info. jestly je nutné kotvit izolaci EPS teleskopickýma kotvama pod folii která je přitížená kačírkem a v případě je li mechanicky kotvená folie teleskopickýma kotvama ? Moc děkuji za vaši odpověď.

Zobrazit odpověď
29. 8. 2017Izolace střech

Dobrý den,
prosím doporučte mi systém (fólii) pro 5-6° střechu cca 150m2, na níž by mělo být umístěno cca 20 fotovoltaických panelů na kovové konstrukci – folie by prý měla mít nějakou větší požární odolnost?
Děkuji J.Nekvindová

Zobrazit odpověď
17. 7. 2017Izolace střech

Dobrý den, střešní folii na rovné střeše mám kolmo přichycenou k přilehlé boční stěně. Nyní chci tuto stěnu zateplit polystyrenem XPS. Chci se zeptat zda střešní folie FATRAFOL může přijít do styku s lepící pěnou na polystyren STYRO 753 B1/E PU (http://tytan.cz/cz/produkty/styro-753/). Pokud NE, tak čim mám přichytit polystyren na střešní folii bez mechanického poškození. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa dá fatrafol kotviť do OSB desky. Jedná sa o dvojpláštovú strechu kde horný plášť je tvorený OSB deskami, ktoré sú vynášané vazníkmi a na OSB je geotextília a Fatrafol. Sklon strechy 5%. je možné reps. dostatočné kotviť izoláciu do OSB ?
Ďakujem

Zobrazit odpověď
14. 7. 2017Izolace střech

Dobrý deň Aký je maximálne možný sklon pre izolovanie strechy PVC fóliou?
Naša riešená stavba ma sklon strechy 17°

Zobrazit odpověď

Dobrý den,stavím novou valaškou roubenku,kde bych rád udělal dvojitou střechu.Na prkenný záklop folii přes po 1 m umístěnými latěmi od hřebene dolů.Na latěmi vyvýšená místa příčné kontralatě a drěvěnný pohledový šindel.Sklon střechy 40 stupňů.Obě vrstvy provětrané.
Sdělte prosím názor na skladbu,jakou folii a realizační firmu pro oblast Rožnov p.Radhoštěm.
velmi děkuji Klement 602525604

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl bych se informovat na připojení střešní folie Fatrafol ke keramickému komínu Schiedel na ploché střeše. Je třeba nadstřešní část tepelně izolovat tak, aby nedošlo ke kontaktu folie s komínem? Existuje standardizovaný stavební detail? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

stavíme RD s pultovou střechou se sklonem 3 stupně. Při realizaci krovu nás firma upozornila, že u komínu mohou být hořlavé části nejméně 5 cm vzdálené a museli posunout jeden vazník. Chci se zeptat, jak se řeší napojení folie na hranatý 3-vrstvý komín?

Děkuji Zdeněk

Zobrazit odpověď
8. 3. 2017Izolace střech

Dobrý den, začínám stavět RD, při kterém v projektu na pultové střeše se sklonem 5.5° mám navrženou krytinu z falcovaného plechu. Cena a nevýhody plechu mně odrazují a chci se zeptat, jak poupravit skladbu střechy, či sklon, pokud bych se rozhodl pro Fatrafol. Prosím o radu, popřípadě pošlu výkres. Děkuji, s pozdravem A. Závodný

Zobrazit odpověď

Dobrý deň,
mám jednu otázku no neviem či správne adresovanú….ale každopádne tu je:
Je možné kombinovať izoláciu strechy v tomto zložení (v reze):

štrkový násyp 60 mm
geotextília
fatrafol 810
geotextília
EPS 150S 200mm
hydroizolácia
plný záklop OSB 20 mm
minerálna vlna 200 mm medzi krokvy plochej strechy, sklon 2,5°
parozábrana
podhľadový sadrokratón

Je možné že som niečo vynechal…pravdepodobne paropriepustnú vrstvu nad minerálnou vlnou..no neviem ako to konštrukčne vyriešiť.
Ďakujem Vám za názor prípadne radu.

Zobrazit odpověď

Články