Poradna Fatra
28. 8. 2017Balkony a terasy

Dobrý den, prosím o kontakt na realizační firmu v okrese Nymburk. Potřebuji instalovat pochozí hydroizolační vrsvu Fatrafol na dvě lodžie(2x2m). Pod hydroizolaci musím ještě přidat soklový polystyren (pod lodžií je místnost a dochází ke kondenzaci). Jak prosím postupovat při spojení polystyren a Fatrafol?
Děkuji M. Koubek 777 195 433

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Prosím o radu.Na balkoně,kde je provedena izolace fólií fatrafol,na ní položen dřevěný rošt z tepelně modifikované borovice se neustále zdržuje voda z důvodu špatného spádu.Může mráz poškodit izolaci?Jedná se o dřevostavbu.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď
21. 8. 2017Balkony a terasy

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký vhodný typ fólie lze použít na balkon a terasu v těchto případech.

V 1.případě se jedná o – fólie kotvená přímo do ŽB konstrukce balkonu, s finální pochozí vrstvou dřevěná terasa na rektifikovaných terčích.
V 2.případě se jedná o – fólie kotvená přes tepelný izolant do ŽB konstrukce terasy, s finální pochozí vrstvou dřevěná terasa na rektifikovaných terčích.

Děkuji vám za rychlou reakci.

S pozdravem
Jakub Killnar

Zobrazit odpověď

Dobrý den.
Prosím o radu ohledně izolace terasy cca 20m2, podklad je beton, jižní strana, velmi namáhaná, pochozí vrstva bude terasová prkna dřevo. Jaká je vhodná folie, nebo jaké jsou možnosti pro tuto izolaci. Prosím také o cenovou nabídku, plus cca 16bm okapnic a včetně práce.
Děkuji
Vrla V.

Zobrazit odpověď

Dobrý den.
Koupil jsem dům, na kterém je terasa a schody izolována folii Fatrafol. Na folii je keramická dlažba na gumové terče. Problém je, že se terče u krajních dlažeb rozjíždí. Je možné je ukotvit pomocí natloukací hmoždinky a následně přeizolovat tekutou izolací. Nebo terče přilepit na nějaké kvalitní lepidlo..?
Děkuji za odpověď. Hezký den

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
řeším přístavbu ocelových balkónů ke stávajícímu objektu. Balkóny mají pochozí vrstvu z pororoštů a na přání investora se musí odvodnit. Jakou hydroizolaci použít, aby se dala lepit k pozinkované ocelové konstrukci? Plošný podklad bude tvořen spádovými klíny z polystyrénu. Předem děkuji.
Jindřich Ševčík
tel.: 604 114 885

Zobrazit odpověď
11. 8. 2017Balkony a terasy

Sobrý den. Protéká mi z mého balkonu voda do bytu pod ním, při vetším dešti. Snažil jsem se opakovaně řešit věc zamazáním spár mezi dlažbou silikonem, ale voda opět po několika měsících začne prosakovat. Chtěl bych věc vyřešit. Lze to prostřednictvím izolace Fatrafol? A pakliže ano, na koho bych se měl v Praze obrátit? Děkuji mnohokrát. Petr Horák, Praha 10, v Rybníčkách 1

Zobrazit odpověď

Dobrý den,potřebuji poradit. Mám 4 balkony asi 2 m2 ,na 2 je ipa a na 2 dlažba,podklad beton. Chtěl bych na ně teraso na terče nebo teraso do betonu.
Balkony komletně rozebrat,nebo tam tu ipu nechat? Nikde neteče,chci to jako prevenci,budu zateplovat fasádu,tak proto.
Jakou použit folii?Oplechování bude muset být nové jestli jsem to dobře pochopil,i když někde mám meď.
Předem Děkuji za odpověď.
R.Gazda

Zobrazit odpověď

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat kdo pokládá tuto pochůznou izolaci v okrese Uherské hradiště a kolik vyjde pokládka se vším všudy i s DPH za m2.Předem děkuji za odpověd.

Zobrazit odpověď
17. 7. 2017Balkony a terasy

Chci izolovat terasu přes stávající obklady.Nékteré \“kachle\“ jsou již popraskané, některé uvolněné. Jaký typ fólie mi prosím doporučíte. Na terasu pak přijde dřevěný rošt s deskama. Terasa není zastřešená.

Zobrazit odpověď

Články