náhled
3. 11. 2016Balkony a terasy

Dobrý den, máme venkovní terasu 21 m2,
s povrchem beton a dlažba. Při velkých deštích terasa prosakuje vodu/mokrý strop pod terasou/. Plochu používáme běžným způsobem-posezeni, květiny, sušení prádla. Je možné na izolaci použít vaši folii FATRAFOL , případně s jakou délkou záruky a kdo v Olomouckém kraji
pokládku provádí ?
Děkuji za odpověď. Hamerská, Prostějov.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, budu rád za radu mého problému. U RD jsme cca před 5 lety přistavěli kuchyni. Nad ní vznikla terasa, kde je zřejmě špatná tepelná izolace. Strop kuchyně je traverzy + hurdisky, zespodu vata a sádrokarton. Od hurdisků nahoru je beton, IPA, 10 cm polystyren, kari síť a beton. Na stropě kuchyně se poslední dobou začaly objevovat mokré fleky, kopírující traverzy. Pravděpodobně rosný bod !!! . Polystyren je totiž do úrovně traverzy a není i nad ní. Poslední vrstvou je v současné době beton, kam už měla přijít jen asi hydroizolační stěrka a dlažba. Je tam prostor pouze 3cm na výšku takže o dalším zateplování nemůže být řeč. Poradíte prosím jak problém vyřešit? Mohu poslat i foto. Vybourat beton nebo existuje nějaký jiný způsob? Děkuji Václav.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
jakou folii použít na dřevěnou pergolu – souvislá vrstva palubek. Představoval bych si to tak, že přímo na dřevěnou vrstvu bych přikotvil pouze folii. A ještě poprosím, pro jakou teplotu jsou folie oddolé? Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
plánujeme rekonstrukci terasy. Terasa je cca 55m čtverečních, současně slouží z větší části jako střecha nad garáží. Aktuálně je na terase položena dlažba. Některé dlaždice a ozdobné lišty jsou odlepené a do garáže zatéká. Byla nám doporučená hydroizolace ,,fatrafol“. Chci se zeptat, zda je možné, tento materiál položit na stávající dlažbu, aby se nemusela sekat? Jaký typ byste nám doporučili? Jaké jsou možnosti povrchu na tu hydroizolaci – dlažba, palubky? (Předpokládám, že se nedá fungovat jen na ní a musí se na to položit nějaký povrch, na kterém bude zahradní nábytek a po kterém se bude chodit). A jestli byste nám doporučili nějakou ověřenou firmu v okolí Hostivic (Praha-západ), kdo by nám s rekonstrukcí mohl pomoci?

Předem děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď
2. 11. 2016Zemní izolace

Dobrý den,
řeším detail izolace Fatrafol 803 v místě soklu. Je možné někde najít jak by mělo správně vypadat napojení fólie na zdivo a okno. Jak se kotví fólie na zdivo a okno? Okno máme ve spodní části rozšířeno Purenitem a spára mezi oknem a zdivem je přelepena paropropustnou páskou.
Děkuji Pöschl

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
mohli byste mi prosím doporučit firmu pro zhotovení intenzivní zelené střechy pomocí Vašich fólií fatrafol v Plzeňském kraji? Děkuji za odpověď.
S pozdravem Cipra

Zobrazit odpověď

prosím o detail a jaké materiály použít při rozšíření domu,kdy v nové části chceme do podlah i pod zdi FATRAFOL , ale ve staré části jsou samozřejmě asfaltové izolace (cca 30let staré,funkční)
Děkuji F. Suchý 21.10.2016

Zobrazit odpověď
1. 11. 2016Balkony a terasy

Dobrý den,
před několika lety (15-20let) jsem si nechali dělat hydroizolaci terasy za použití fatrafolu. Terasa je nepochůzí a fólii je poslední vrstva konstrukce. V místech přechodu z vodorovné na svislou konstrukci došla k velkému pnutí fólie a fólie místy popraskala. Nevím co to mohlo způsobit, ale to nechci řešit(pohyb konstrukce ne, takže mě napadá asi změna teplot a únava materiálu). Zajímá mě, jestli existuje nějaká opravná sada, abych nemusel kupovat zbytečnou celou roli? Prasklin je tam více, počítam tak 2m2 fólie + lepidlo. Popř. jakou typ fatrafolu použít? Děkuji

S pozdravem
Ladislav Čapek

Zobrazit odpověď

Dobry den,
chcela by som sa Vas poprosit o radu ohladom hydroizolacie na pochodznu plochu strechu. Pod foliou Fatrafol su navrhnute tepelnoizolacne panely z tuhej peny (PIR) od firmy Kingspan a nad hydroizolaciou je navrhnuta dlazba na plastovych tercoch. Aky typ hydroizolacie Fatrafol odporucate a akou podkladnou geotextiliou ma byt chranena? Bude vhodnejsia 818/V-UV alebo 810V, pripadne iny typ?
Dakujem Vam za odpoved.

Zobrazit odpověď

Dobrý deň,

hľadám fóliu vhodnú do podláh, mala by slúžiť ako parotesná zábrana, s hliníkovou fóliou, hrúbka 0,35+0,1mm. Zn. urgent.

Zobrazit odpověď

Články