Poradna Fatra
31. 8. 2017Izolace střech

Přeji hezký den
prosím o info. jestly je nutné kotvit izolaci EPS teleskopickýma kotvama pod folii která je přitížená kačírkem a v případě je li mechanicky kotvená folie teleskopickýma kotvama ? Moc děkuji za vaši odpověď.

Zobrazit odpověď
29. 8. 2017Jezírka

Dobrý den,

mám nevyužitou žumpu a chci z ní udělat rezervoár na zalévání užitkové zahrady. Řemeslník mi doporučil folii FATRAFOL 803, 803/V (803/VS). Nicméně nejsem si jistý, zda je vhodná právě na daný účel. Jde mi o to, Aby se do vody neuvolňovaly škodlivé látky, které se pak dostanou do půdy a rostlin, které budu jíst. Prosím o radu zda je tato folie případně jakou jinou by jste mi doporučili.

Děkuji
Pacholík

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
prosím doporučte mi systém (fólii) pro 5-6° střechu cca 150m2, na níž by mělo být umístěno cca 20 fotovoltaických panelů na kovové konstrukci – folie by prý měla mít nějakou větší požární odolnost?
Děkuji J.Nekvindová

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
můžete mi prosím dát krátkou radu, čím se kotví XPS (izolující základovou desku a 1. šár zdiva) na svislou hydroizolační fólii Fatrafol 803, která izoluje spodek stavby proti vodě? Fólie je navařena na vodorovnou izolaci a vytažena nahoru po 1. řadu cihel, vyšponována a jednoduše bodově po metru přikotvena vrutem. V případě nejasností zašlu foto + výkres. Děkuji.

Zobrazit odpověď
28. 8. 2017Balkony a terasy

Dobrý den, prosím o kontakt na realizační firmu v okrese Nymburk. Potřebuji instalovat pochozí hydroizolační vrsvu Fatrafol na dvě lodžie(2x2m). Pod hydroizolaci musím ještě přidat soklový polystyren (pod lodžií je místnost a dochází ke kondenzaci). Jak prosím postupovat při spojení polystyren a Fatrafol?
Děkuji M. Koubek 777 195 433

Zobrazit odpověď

Zdravím a prosím o zaslání ceny Vašeho materiálu na izolaci dřevěné pultové střechy , která bude osázena – zelená střecha, zvýšené čelní a boční plechy.
Rozměr střechy 10 x 6 m.
Děkuji Šedivý
tel.604358536

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Prosím o radu.Na balkoně,kde je provedena izolace fólií fatrafol,na ní položen dřevěný rošt z tepelně modifikované borovice se neustále zdržuje voda z důvodu špatného spádu.Může mráz poškodit izolaci?Jedná se o dřevostavbu.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď
21. 8. 2017Zemní izolace

Chci provést rekonstrukci přízemního nepodsklepeného domku. Podřezání zdiva provedu řezací technikou. Jaký váš materiál mám použít na přerušení vlhkosti zdiva? Chci také provést podlahové topení – voda. Jakou folii svařitelnou k obvodové izolaci a pod tepelnou izolaci mám použít? Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký vhodný typ fólie lze použít na balkon a terasu v těchto případech.

V 1.případě se jedná o – fólie kotvená přímo do ŽB konstrukce balkonu, s finální pochozí vrstvou dřevěná terasa na rektifikovaných terčích.
V 2.případě se jedná o – fólie kotvená přes tepelný izolant do ŽB konstrukce terasy, s finální pochozí vrstvou dřevěná terasa na rektifikovaných terčích.

Děkuji vám za rychlou reakci.

S pozdravem
Jakub Killnar

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

potřebovali bychom kontakt na realizační firmu/řemeslníka na izolaci střech nové dřevostavby v Pístovicích u Vyškova, stavba je připravena (domluvený realizátor se nedostavil)

plocha cca 60m2 plus atiky

Děkuji velice za pomoc

Ladislav Hrbáč
720753261

Zobrazit odpověď

Články