Poradna Fatra
21. 3. 2017Zemní izolace

Dobrý den,

zakládáme dřevostavbu a skrz folii Fatrafol H budou udělány prostupy, pro závitové tyče o průměru 16mm, na které se budou kotvit základní trám. Jaký doporučíte tento prostup utěsnit?

Děkuji
Adéla

Zobrazit odpověď

Dobrý den, použil jsem u sklepní stěny jako podklad izolace dvě vrstvy asfaltového pásu. Uvažuji o tom, že bych nepokračoval v izolaci proti vodě a radonu s asfaltovým pásem, ale s Vaší PVC folií k tomu určenou. Je možné tyto materiály spojit a pokud ano, jak a jakým přípravkem? Děkuji Dvořáček

Zobrazit odpověď

Na nechránený Fatrafol padly zo susedovej strechy do 6×1 cm veľké kúsky starého térového papieru.
Zrejme došlo k reakcii, lebo sa tie kúsky nedajú od fólie odlepiť.
Čo teraz?

Zobrazit odpověď

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať akým spôsobom, resp. či je možné na hydroizoláciu fatrafol dať exteriérovú keramickú dlažbu-lepenú na podklad. Nechceli by sme ju mať na terčoch. Aké vrstvy treba aplikovať na fatrafol? Jedná sa o malý balkón s rozmermi 1000x2500mm.
Ďakujem za odpoveď,
Štrbová

Zobrazit odpověď
8. 3. 2017Izolace střech

Dobrý den, začínám stavět RD, při kterém v projektu na pultové střeše se sklonem 5.5° mám navrženou krytinu z falcovaného plechu. Cena a nevýhody plechu mně odrazují a chci se zeptat, jak poupravit skladbu střechy, či sklon, pokud bych se rozhodl pro Fatrafol. Prosím o radu, popřípadě pošlu výkres. Děkuji, s pozdravem A. Závodný

Zobrazit odpověď

Dobrý deň,
mám jednu otázku no neviem či správne adresovanú….ale každopádne tu je:
Je možné kombinovať izoláciu strechy v tomto zložení (v reze):

štrkový násyp 60 mm
geotextília
fatrafol 810
geotextília
EPS 150S 200mm
hydroizolácia
plný záklop OSB 20 mm
minerálna vlna 200 mm medzi krokvy plochej strechy, sklon 2,5°
parozábrana
podhľadový sadrokratón

Je možné že som niečo vynechal…pravdepodobne paropriepustnú vrstvu nad minerálnou vlnou..no neviem ako to konštrukčne vyriešiť.
Ďakujem Vám za názor prípadne radu.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám problém se zatékáním do terasy, na které je nalepena slinutá dlažba. Jelikož je terasa pochozí a sklon je 2% tak se chci zeptat jestli je možné provést hydroizolaci Fatrafolem a v jakém sledu vrstvení , aby jsem nemusel dlažbu trhat, a aby byla zaručena nějaká delší trvanlivost cca20let
Předem děkuji za odpověď
Senkerk

Zobrazit odpověď

dobrý den,
vím že už folii na bazén nevyrábíte a je to škoda ale chci se zeptat jestli se nedá použít jiná vaše podobná folie v modré barvě. Myslím si když je odolná UV záření a jde svařovat tak by se dala použít nějaká náhrada. Bazén je 6x3x1,2m a bude tam slaná voda. Kdybyste náhodou věděl o nějaké cenově přijatelné jiné folii tak děkuji za radu. Ty německé jsou dost předražené.
děkuji moc za odpověď a radu
s pozdravem Krejčí Pavel
605877217

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

kdysi dávno jsem natřel balkon izolačním nátěrem, protože stávající izolace byla nefunkční. Vydržel asi 10 let. Nyní začala voda prosakovat znovu.
Existuje nějaká folie která se dá nalepit za dlažbu a dá se po ní chodit? Shrnovat sníh? Balkon je na jižní stranu a svítí na něj slunce 9 – 17 hod. , otevřený bez střechy. Velikost do 10 m2

děkuji za odpověď

Petrilák Vyškov

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
Včera se mi podařila udělat díra asi 20cm od hladiny, do jezírkové folie Fatrafol. Jaké lepidlo na to mám koupit? Firmu na svařování PVC volat nechci.
děkuji M.Šigut

Zobrazit odpověď

Články