Poradna Fatra
20. 7. 2017izolace střechy

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o 2 rady:
1. realizacna firma nedostatocne zabezpecila spadovanie podkladu pod mechanicky kotveny Fatrafol smerom do stresnej vypuste a na streche vznika pred odtokom cca 1- 1.5cm hlboka kaluz vody o rozmere cca 4 m2. Aky material by ste odporucali na doriesenie spadovania – ci bude postacujuce navrstvit a uchytit hrubsiu geotextiliu pripadne odporucate iny material kedze sa jedna o celkove vyskove rozdiely do 2cm.
2. Zaroven co sa tyka pouzitia Fatrafol 810. Mam pozadovat vymenit danu plochu mechanicky kotveneho Fatrafolu, kde budu doplnat spadovanie, alebo ho mozu opakovane pouzit?
Chcel by som Vas navrh konfrontovat s navrhom opravy od realizacnej firmy aby neprislo k dalsim chybam. Vopred dakujem za odpoved.

Zobrazit odpověď
17. 7. 2017Jezírka

Dobrý den,
poskytujete certifikát nezávadnosti fólie k chovu ryb? Chtěli bychom fólií opravit betonové nádrže sádek určených k chovu pstruhů.
Děkuji Fošumpaurová

Zobrazit odpověď

Dobrý den, střešní folii na rovné střeše mám kolmo přichycenou k přilehlé boční stěně. Nyní chci tuto stěnu zateplit polystyrenem XPS. Chci se zeptat zda střešní folie FATRAFOL může přijít do styku s lepící pěnou na polystyren STYRO 753 B1/E PU (http://tytan.cz/cz/produkty/styro-753/). Pokud NE, tak čim mám přichytit polystyren na střešní folii bez mechanického poškození. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
lze použít volně pokládanou izolaci Fatrafol 818/V-UV pokud je střecha zatížena kačírkem o tl. 80-100 mm? Neni lepší při takto malých mocnostech využít spíše mechanicky kotvenou nebo lepenou hydroizolaci Fatrafol?

Děkuji za odpověď Sellner

Zobrazit odpověď

Dobry den.
Chcem sa opytat ako mozem zateplit suteren s Fatrafolom 803. Ked mam podpivnicenu stavbu do hlbky 3,5 m . Podlakdna vrstva je zelezobetonova stena. Potrebujem to zateplit aspon 120 styrodurom. Pozeral som si vase systomove riesenie a aj detaily a viem ze XPS a mPVC sa nemusia. Rozmyslal som tak, ze by som dal geotextiliu a na to Fatrafol tie by som ukotvil do steny a zatavil kotvenia. Ako mam ukotvit tu dalsiu vrstvu geotextilie, aby som zachoval separaciu mezi XPS a Fatrafolom?
Resp. dalsia alternativa nalepit priamo XPS na Fatrafol , PU lepidlo ETIXS PRO.
Preto sa pytam, lebo ide o dost velku hlbku a tlak zeminy na styrodur bude velmi vysoky, aby nedoslo ku kontaktu

Vopred dakujem za odpoved
Króner

Zobrazit odpověď

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či sa dá fatrafol kotviť do OSB desky. Jedná sa o dvojpláštovú strechu kde horný plášť je tvorený OSB deskami, ktoré sú vynášané vazníkmi a na OSB je geotextília a Fatrafol. Sklon strechy 5%. je možné reps. dostatočné kotviť izoláciu do OSB ?
Ďakujem

Zobrazit odpověď

Na pultovou střechu cca 140 m2, byla před17 lety položena na stávající těžkou lepenku geotextilie a na ní vrstva folie fatrafol 2 mm se dvěma odvětrávacími komínky, instalovanými v prostoru mezi povrchem těžké lepenky a folii. Původní mezistřešní prostor byl po obvodu odvětrán větracími průduchy a zateplen pemzovým zásypem. V rámci zelené úsporám jsem nechal vylepšit tepelnou izolaci. Na pemzu byla nafoukaná izolace z minerální vlny o tl. 220 mm. V nejnižším místě střechy jsou od tepelné izolace prkna střechy vzdálena cca 50 mm a v nejvyšším místě cca 250 mm. Po otevření střešního okna a vlezení do mezi střešního prostoru není vidět ani cítit, že by docházelo k hnilobným procesům, v prostoru je sucho. Při provádění přístavby ke stávajícímu domu došlo k napojení stávající střechy k nové střeše kryté folii fatrafol 1,5 mm. Při napojování staré a nové folie po rozřezání folie na staré střeše bylo zjištěno, že mezi folii a těžkou lepenkou se nachází pravděpodobně zkondenzovaná voda vznikající mezi folii, geotextilii a původní těžkou lepenkou. Domnívám se, že původní těžká lepenka nepustí vodu ke dřevěnému podbití a folie přestože by měla být difuzní spolu s komínky nestačí odvětrat vznikající kondenzát. Mnou navrhovaná úprava je následující: Protože původní boční odvětrání zásypem tepelné izolace pravděpodobně ztratilo na účinnosti uvažuji o dodatečném nainstalování 6 odvětracích fatra komínků přes střešní plášť do prostoru mezi zateplení a střechu, aby došlo k lepšímu odvětrání a dále o doplnění stávajících 2 komínků mezi těžkou lepenku a folii. Nevím, zda nedochází ke vzniku kondenzátu i na jiných místech, nebo zda vzniklý kondenzát na ploše celé střechy nestéká po těžké lepence a geotextilii do nejnižšího místa, kde jsem na něj narazil při napojování střechy přístavby. Prosím o navržení jak vyřešit výše popsaný problém a předem za kladné vyřešení děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrýden, chtěl bych se zeptat jaké množství lepidla se má použít při lepení hydroizolace 807/V na střechu proti sání – respektive jestli jsou nějaké tabulky kde je dáno, že na sání 1,5kN/m2 je nutné použít xxx lepidla. A druhá otázka: jak se řeší přelepení hydroizolace přes spáry mezi dvěma OSB deskami, aby nedošlo k potrhání fólie při ohybu desek. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

při stavbě RD jsme nuceni kvůli nepředpokládanému podloží přidat opěrnou zeď, která bude armováním spojena přímo se základovou deskou. Z toho důvodu bychom chtěli hydroizolaci dát pod základovou desku, nikoliv na ni, aby nebyla porušena armaturou. Skladba podlahy bude tedy následující:
– ŽB základová deska
– krycí beton
– geotextilie 300 g/m2
– Fatrafol 803 1,5 mm
– geotextilie 300 g/m2
– vyrovnávací beton
– štěrkové lože

Je to v pořádku, nebo je pro tento způsob použití vhodné zvolit jiný typ fólie?
Děkuji. J.Kunt

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
potřebujeme izolovat terasu, která slouží jako vjezd do garáže a pod níž je navíc sklep. Strop je železobetonový, v současnosti je na něm asfaltový povrch, který chceme odstranit, plochu nově izolovat a položit dlažbu. Jaké vrstvy bychom měli dodržet a jaké materiály použít? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Články